Şehit ve gazi ailelerinden TSK’ya iftira atan CHP’li Tanrıkulu’na tepki: PKK’nın basın sözcülüğünü yapıyor

Terörist cenazelerindeki fotoğrafları ile tanınan ve PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile yakın ilişki içinde bulunan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TSK’nın 15 köylüyü helikopterden aşağı attığını iddia ederek alçak iftiralarda bulundu.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlar Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz ile Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Orhan Kandemir, yaptığı ortak basın açıklamasında, Tanrıkulu’na, sert tepki gösterdi.

15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurlar Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz ile Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Orhan Kandemir

Şehit ve gazi dernekleri başkanları açıklamalarında

“Sezgin Tanrıkulu’nun, Türkiye Cumhuriyeti devletini her mecrada aşağılamaya, halkı kin ve nefrete teşvik eden, terörist cenazelerine katılan, İHA, SİHA’lardan rahatsız olan, öldürülen teröristlere sahip çıkan, 40 yılda binlerce sivil-asker şehit vermiş olmamıza rağmen, PKK’ya terör örgütü diyemeyen ve HDP-PKK’nın adeta basın sözcüğünü yapan sözde CHP’nin milletvekilidir. Sırtını YPG’ye dayayanlarla kol kola girenlerin, TSK’nın kimyasal silah kullandığını iddia eden ve hakkında terör örgütü propagandası yapmaktan fezleke açılanın, Türkiye Cumhuriyeti devleti için güzel işler yapması beklenemez”

ifadelerine yer verdi.

‘Derhal vekilliği düşürülmeli’

Açıklama şöyle sürdürüldü:

“Gözbebeğimiz olan TSK’ya alçakça iftira atan bu sözde vekilin gerekli cezayı alıp, derhal vekilliği düşürülmelidir. Bebek katili PKK terör örgütünün yardakçısı Sezgin Tanrıkulu yine haddini aşmış durumda. Diyarbakır halkına ve seçmeni başta olmak üzere 85 milyona ihanet eden sözde vekil, yıllardır devlet ve millete saygısızlık yapmaktadır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x