Cenk Tosun ve Vincent Aboubakar’ın sakatlığı hakkında açıklama

Beşiktaş Kulübü, Bodo/Glimt maçına ısınırken sakatlanan Vincent Aboubakar ve maç sonrası ağrı hisseden Cenk Tosun’un durumu hakkında bilgilendirme yaptı.

Isınma sırasında ağrı hisseden ve ilk 11’den çıkartılan Kamerunlu golcü Abobaukar hakkında, “Futbol A Takımımızın UEFA Konferans Ligi’nde Bodo/Glimt ile oynadığı müsabakanın öncesinde yapılan ısınma sırasında sağ uyluk arkasında ağrı hisseden Vincent Aboubakar’ın Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve kanama tespit edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Bodo/Glimt maçında 90 dakika forma giyen ancak maç sonrası ağrısı oluşan Cenk Tosun için ise, “Futbol A Takımımızın UEFA Konferans Ligi’nde Bodo/Glimt ile oynadığı müsabakanın ardından sağ uyluk arka kısmında ağrı hisseden futbolcumuz Cenk Tosun’un Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde yapılan MR görüntülemesinde uyluk arka adalesinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edilmiştir.” açıklaması yapıldı.

İki futbolcunun ligde oynanacak Başakşehir maçında forma giyemeyeceği ve milli aradan sonra sahalara dönebilecekleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x