Popüler model için Android 14 güncellemesi yayınlandı

Motorola Edge 30 Ultra, ilk olarak 2022 yılında küresel pazarlarda kullanıcılarla buluştu ve kutusundan Android 12 işletim sistemiyle çıktı. Geçtiğimiz yıl Android 13 güncellemesini alan akıllı telefon, şimdi bir başka büyük işletim sistemi güncellemesi alıyor. Cihaz, en son Android 14 işletim sistemini almaya başladı. Detaylar için okumaya devam edin.

Motorola, Android 14 güncellemesini Latin Amerika ve Avrupa’daki Edge 30 Ultra kullanıcıları için dağıtmaya başladı. Yazılım güncellemesinin firmware yapısı U1SQ34.52-21-1 olarak belirlenmiş. Güncelleme havadan ve indirme dosyası boyutu 1.45GB. Güncellemeyi WiFi veya stabil bir ağ bağlantısı üzerinden indirmeniz tavsiye ediliyor.

Popüler model için Android 14 güncellemesi yayınlandı

Güncelleme aşamalı bir şekilde yayınlandığından, tüm Edge 30 Ultra birimlerine ulaşması biraz zaman alabilir. Ayrıca, Android 14 güncellemesinin diğer pazarlardaki akıllı telefonlara da genişletilmesi bekleniyor. Kullanıcılar, güncellemeyi ayarlar menüsünden manuel olarak kontrol edebilirler.

Motorola Edge 30 Ultra‘ya gelen Android 14 güncellemesi, çeşitli yeni özellikler ve iyileştirmeler getiriyor. Bunlar arasında yeni monokrom temalar, ek renk seçenekleri, yeni sistem fontları, detaylı bir pil ayarları sayfası, geliştirilmiş gizlilik ve güvenlik, telefonu bir web kamerası olarak kullanma yeteneği ve daha fazlası yer alıyor.

Geçtiğimiz ay Motorola, Android 14 güncellemesi alacak uygun cihazların listesini zaten onayladı. Edge 30 Ultra, listeden en son güncellenen cihaz. Daha önce, Lenovo’nun sahibi olduğu marka, bu işletim sistemi güncellemesini G53, Edge+ 2023 ve Edge 40 Pro akıllı telefonlarına dağıttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x