Bakırhan: Onların başına DEM Parti kadar taş düşsün

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Siirt’in Baykan ilçesine bağlı Ziyaret (Veysel Karani) Beldesi’nde büro açılışına katıldı.

‘İSİMLERİ TABELALARDAN KALDIRANLARA BİR CEVAP VERMELİYİZ’

CHP’li Afyon Belediye Başkan adayı Burcu Köksal’ın tepki çeken “Belediyenin kapısı DEM Parti’liler hariç herkese açık olacak” sözlerine değinen Bakırhan, “Sabah akşam kalkıp DEM Parti diyorlar. Onların başına DEM Parti kadar taş düşsün. Aday olmayan yerlerde bile bizim partimiz üzerinde siyaset yürütülüyorsa demek ki iyi yoldayız. Bizim değerlerimize, dilimize hakaret eden, isimleri tabelalardan kaldıranlara bir cevap vermeliyiz” dedi.

M.A’ da yer alan habere göre; Bakırhan şöyle devam etti: “Bu seçimi kaybedersek Rojava kaybeder. Duhok ve Süleymaniye’de her gün yurtseverleri katledecekler. Bu seçimi kazanırsak yok sayılan Kürtleri kazanacağız. Cezaevindeki arkadaşlarımıza güçlü destek vereceğiz. Onları özgürleştireceğiz. Bu seçim sadece Veysel Karani seçimi değil, sürgündeki Kürt’ün, uyuşturucuya sevk edilen gençlerin, kadınların, emekçilerin, emeklilerin seçimidir.”

‘AKP BELEDİYECİLİĞİYLE KAYYIM AYNI’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “son kez aday olacağım” yönündeki sözlerine değinen Bakırhan, “Emin olun bunlar yaşamlarının son safhasına kadar koltuklarda olacaklar. Ama onların unuttuğu bir şey var; onlar gitmeyecek, bu halk onları götürecek. AKP belediyeciliğini anlatmaya gerek yok; o ile kayyım aynıdır. Yolsuzluk, usulsüzlük… Belediyeye ait tek bir mülkiyet kalmadı. Çalıyorlar, çırpıyorlar. Çalınan sizin hizmet emeğinizdir. Dolayısıyla sizi yok sayan, Kürt’ün başına tank, top ve kurşun yağdıranlara bu sandıkta cevap verin” diye konuştu.

“Haram seçmen taşıyanlar Veysel Karani’ye gelerek dua ediyor” diyen Bakırhan, “Bunlar haramcılık yapıyor. Veysel Karani’ye Tokat’tan, Edirne’den asker polis getiriyorlar. Onları getirip oy kullandıracak ve bin yıldır bu topraklarda yaşayan halkın iradesini yok sayacak. Lütfen gecenizi gündüze katın, her bir haram seçmene karşı iki tane helal seçmen getirin” çağrısında bulundu.

Türkiye’nin en genç belediye eşbaşkanının Veysel Karani’de olduğunu söyleyen Bakırhan, “Berfin Evren kazanırsa tüm dünya en geç belediye eşbaşkanınızı tanıyacaktır. Eşbaşkan adaylarımız size emanettir” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x